Uşak Valiliğince düzenlenen “İlklerin Şehri Uşak’ta Tarih, Kültür ve Yaşam Fotoğraf Yarışması” ödül töreni yapıldı.

Ramada Otelde düzenlenen ödül törenine Vali Salim Demir, Belediye Başkanı Nurullah Cahan, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, İl Jandarma Komutanı Albay Yalçın Baysal, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri, yarışmaya katılan fotoğraf sanatçıları katıldı.
 
Ödül törenin açılış konuşmasını yapan İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Buğra İnal, 36 ilden 280 fotoğraf sanatçısının yarışmaya 2 bin 276 eserle katıldığını belirterek, yarışmada 19 fotoğrafın dereceye girdiğini, 67 eserin ise sergilemeye hak kazandığını belirtti.

Yarışmanın ilin tarihi ve kültürel zenginliklerini daha görünür kılmayı amaçladığını belirten Vali Salim Demir yarışmaya katkı sağlayan kurum ve kuruluşlara teşekkür etti.
 
Yarışmanın Uşak’ın tanıtımına önemli katkı sağladığını ifade eden Vali Demir konuşmasına şöyle devam etti, “Bu yarışmanın düzenlenmesinde verdikleri destekten dolayı sivil toplum kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum. Artık dünya küçülmüş durumda. Bir kişi Dünyanın öbür ucundan gördüğü bir fotoğrafın izini sürüp dünyanın diğer ucana gidebiliyor. Buda görsel materyallerin bir yerin tanıtımı için ne kadar önemli olduğunun göstergesidir. Dolayısıyla, bundan sonra Uşak’ın turizmine hitap eden her türlü materyalleri çoğaltmamız gerekir. Bu yarışma bunun bir başlangıcı olacağına inanıyorum” dedi.
 
Konuşmaların ardından “Uşak’ta doğal güzellikler”, “Uşak’ta tarih ve kültür”, “Uşak’ta insan ve sosyal yaşam”, “Cep telefonu ile gençlerin gözünden Uşak” kategorilerinde dereceye giren eserlerin sahiplerine ödül verildi.
 
Yarışmada, “Uşak’ta doğal güzellikler” kategorisinde Kemal Özkılıç birinci, Aytuğ Can Sencar ikinci, Özgür Şahin üçüncü, Arzu İbranoğlu ile Özgür Yeşildağ mansiyon, ” Uşak’ta tarih ve kültür” kategorisinde Ahu Akbaş birinci, Ufuk Turpcan ikinci, Niyazi Şahin üçüncü, Murat Bakmaz ile Şadiye Yaralı mansiyon, “Uşak’ta insan ve sosyal yaşam”kategorisinde Abdurrahman Çetin birinci, Efe Ertekin ikinci, Ali Haydar Ceylan üçüncü, Cehan Karaca ile Selcan Arslan Garipcin mansiyon, “Cep telefonu ile gençlerin gözünden Uşak” kategorisinde ise Arda Taş birinci, Arda Haznedar ikinci, Alperen Alkan üçüncü oldu.

Bir yanıt yazın

E-mail adresiniz gösterilmeyecek. Dolduruması zorunlu alanlar * ile belirtilmiş

Gönder