İmar planına göre yolların açılması, yol alt ve üst yapısının yapılması, kaldırım ve orta refüjlerin teşkil edilmesi, yolların asfalt kaplama ve parke kaplama yapılması, bakım ve onarımının gerçekleştirilmesi,

 • Yolların trafik işaretlendirilmesinin yapılması
 • Karla mücadele çalışmalarının yürütülmesi,
 • Her türlü üst yapı inşaat işlerinin yapılması,
 • İçilebilir nitelikteki suyu sanayicilerimizin kullanımına sunma, işletmeden çıkan atık suyun kanalizasyon şebekesiyle arıtma tesisine ulaştırma ve işletmelerin yağmur suyunu yağmur suyu şebekesiyle yerleşim yerinden uzaklaştırma görevini yapmaktadır.
 • Bölgemizde Derinkuyu su kuyularından çıkarılan içilebilir nitelikteki su şebekelerle sanayiciye ulaştırılmaktadır.
 • Bölgemizin pissuyu Bölgemiz içerisinde yer alan Arıtma tesisine terfi edilmektedir.

Görev, Yetki ve Sorumluluklar;

 1. Çevre Kanunu, OSB Kanunu, çevre Yönetim Sistemi ve ilgili yönetmelikler çerçevesinde çevre – temizlik,park – bahçe hizmetlerini faaliyetlerini yürütmek ve kontrol etmek.
 2. Bölge sınırları içerisindeki cadde, yaya kaldırımı ve orta refüjlerin temizliğini yaptırmak ve kontrol etmek,

Bölgemizdeki caddelerin temizliği Bölge Müdürlüğümüze ait 1adet yol süpürme aracıyla düzenli olarak yapılmakta. Ayrıca yaya kaldırımı, orta refüjlerin temizliği ve yeşil alanların bakım işleri ise her yıl düzenli olarak çevre personellerimiz tarafından yapılmaktadır.

bakım ve biçim işleri düzenli olarak yapılmaktadır.

 1. Uşak OSB nin “ Daha Yeşil ve Temiz ” olması için; Bölge içinde ve dışında ağaçlandırma faaliyetleri düzenlemek ve Sanayicileri bu konularda bilinçlendirmek.
 2. Uşak OSB sınırları içerisinde çevre sağlığı ilaçlamalarını yaptırmak ve kontrol etmek,
 3. Bölge içerisindeki yeşil alanların, ağaçların ve süs bitkilerinin bakımlarını düzenli olarak yaptırmak ve kontrol etmek,
 4. Bağlı birimleriyle ilgili yıllık tahmini bütçeler hazırlamak ve yönetimin onayına sunmak.
 5. Bölgemizde her yıl düzenli olarak sivrisinek, karasinek ( larva ve uçkun dönemlerinde ) ve diğer haşerelerle ilgili mücadele çalışması yapılmaktadır.
 • Saha Çavuşu

  Yıldırım ŞEN

  GSM:0534 786 85 13