Güncelleniyor

Güncelleniyor….

2023 Hedeflerimiz

OSB uygulamasının sürdürülmesi neticesinde sürekli gelişen ve değişen şartlara uyum sağlamak gerekmekte ve işleyen bir yapı olan OSB lerde yeni ihtiyaçları belirleyip hızlı ve dinamik bir şekilde çağa uygun adımlar atmak gerekmektedir. Uşak Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı olarak bu konuda tüm yönetici ve çalışma arkadaşlarımızla uygun hareket etmekteyiz.

Bu kapsamda; gerçekleştirilecek olan Gölet Projesi, Sosyal Tesis Projesi ve Finans Merkezi Projelerinde hızla ilerleme kaydetmekteyiz. Futbol sahamızı yenileyerek daha modern ve daha kullanışlı bir saha haline getirdik bununla birlikte finans merkezi ve konferans salonu projeleri inşaatı başladı ve en kısa sürede faal duruma gelecektir. Özellikle UOSB için çok önemli olan Gölet Projesi konusunda çalışmalarımız hızla ilerlemekte ve bu konuda yaptığımız çalışma ve Bakanlık düzeyinde görüşmeler ile emin adımlarla ilerlemekteyiz.

Her geçen yıl büyüyen UOSB’ de enerji tüketimlerinin artışı ile birlikte işsizlik rakamlarının düşmesi bizim için sevindirici bir gelişmedir. UŞAK İli işsizlik oranının %5 seviyesinde olmasında UOSB’ nin payı göz ardı edilemez. 2019 yılında 15.000 kişinin istihdam edildiği bölgemizde, her geçen yıl artan istihdam rakamları, Uşak Organize Sanayi Bölgesi’nde yapılmış olan yatırımların ve çalışmaların boşa gitmediğinin göstergesidir. 2023 yılı istihdam hedefimiz ise 20.000 kişidir.

İlgili: Namık GÖK

Ünvanı: Bölge Müdürü

Telefon: 0276 266 71 71 (109)