İplik Sektöründe Avrasya’nın En Büyük Fuarı Açıldı
İstanbul’da 27-29 Şubat 2020 tarihleri arasında kapılarını açan İstanbul İplik Fuarı tüm dünyadan gelen ziyaretçi ve katılımcılarının ticari bağlantı kurmasına olanak sağladı.
Bu yıl 17. Kez sektör devlerini bir araya getirerek 3 salon 15.250 m2 sergi alanı ile sektöründe 2020’nin en büyük fuarı olarak açılış yaptı.
Tüyap 12 Ülkeden Gelen Alım Heyetlerini Ağırladı
Dünya çapında yapılan tanıtımlar neticesinde tüm masrafları Tüyap tarafından karşılanan Tunus, Fas, Mısır, Ürdün, Rusya, Özbekistan, Gürcistan, Sırbistan, Azerbaycan, Bosna Hersek, Makedonya’ dan gelen alım heyetleri fuarın ilk günü önemli miktarda alımlar yaptı. Satın alım heyetleri global iplik ticaretinin merkezinin İstanbul İplik Fuarı olduğunu dile getirdi.
Uşak Valisi Funda Kocabıyık Fuarı Ziyaret Etti
Fuar organizasyonuna katkı sağlayan Uşak Organize Sanayi Bölgesi (UOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Halil Ağaoğlu, Uşak Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Selim Kandemir ile birlikte fuarda stant kuran 13 Uşaklı firmayı gezen Vali Funda Kocabıyık, yöneticilerden bilgi aldı.
Sürdürülebilirlik ve çevresel etkilerin yanı sıra, hammadde fiyatlarında yaşanan artışlardan dolayı geri dönüşüm ile sıfır değer görülen atıkların ülke ekonomisine tekrar kazandırılmasına dünyada ciddi oranda destek verildiğini, Uşak’ın da bu anlamda liderlik yaptığını kaydeden Vali Funda Kocabıyık, “Ülkemizin ekonomisi ve üretiminde geniş bir yer tutan tekstil ve hazır giyim alanında, geri dönüşüm vazgeçilemez bir sektör haline gelmiştir. Dolayısıyla ülkemiz, üretim süreçlerindeki çevresel etkileri azaltmak, doğaya atıldığında oluşacak sorunları engellemek, tükenen petrolden daha uzun süre yararlanabilmek gibi nedenlerle tekstil atıklarının tekrar üretim sürecine sokulması konusunda büyüyen bir tablo çiziyor. Hayatımızın en temel ihtiyaçlarından başlayarak, pek çok alanda ihtiyaç duyulan ve üretimleri artarak devam eden tekstil ürünleri ile Uşak, ekonomik pazarda yerini almaktadır” dedi.

Bir yanıt yazın

E-mail adresiniz gösterilmeyecek. Dolduruması zorunlu alanlar * ile belirtilmiş

Gönder