Uşak Üniversitesi Mühendislik Fakültesi ve Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin, 1 yarıyıllık eğitimlerini (14 hafta) işletmelerde alacağı “İşletmelerde Mesleki Eğitim” işbirliği protokolü Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş’ın makamında imzalandı.
Protokol imza törenine, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, Uşak Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Halil Ağaoğlu, UTSO Yönetim Kurulu Başkanı S. Selim Kandemir, UKOSB Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Karahallı, MÜSİAD Uşak Şubesi Başkanı Nuri Aslan ve İnşaat Mühendisleri Odası Uşak Şube Başkanı Ali Osman Doruk katıldı.
Proje kapsamında uygulamalı eğitim, Mühendislik Fakültesinde 7+1 (7 yarıyıl üniversitede, bir yarıyıl işletmelerde), Teknik Bilimleri Meslek Yüksekokulun da 3+1 şeklinde uygulanacak.
Böylece Uşak Üniversitesi öğrencileri işletmelerde bir yarıyıl süreli iş yeri eğitimi ve uygulaması ile mesleki deneyimlerini arttırırken, işletmeler ve sanayi kuruluşları da ihtiyaç duydukları nitelikli insan gücünü tanımış ve yetiştirmiş olacak.
Alanlarında Deneyim Sahibi Olacaklar
Mesleki eğitim uygulama esaslarının yer aldığı protokol ile Uşak Üniversitesi öğrencilerinin çalışma alanlarında kazanacakları tecrübeler artacak. Üniversite-sanayi işbirliğinin güçlendiğini belirten Prof. Dr. Savaş, “Öğrencilerin öğrenim hayatları boyunca, çalışma alanlarında daha çok zaman geçirecekleri bir sistem kurduk. Öğrencilerimiz mezun olduklarında alanlarında daha deneyimli olacaklar. İşletmelerimiz de ihtiyaç duydukları nitelikli insan gücünü istihdam edecek. Amacımız uygulamalı eğitimi, Mühendislik Fakültemizde 7+1 (7 yarıyıl üniversitede, bir yarıyıl işletmelerde), Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulumuzda da 3+1 şeklinde yapmaktır. UTSO, UOSB, UKOSB, İnşaat Mühendisleri Odası ve MÜSİAD’a desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Protokolün başta öğrencilerimiz olmak üzere, herkese hayırlı olmasını diliyorum.”dedi.
Nitelikli Mezun, Nitelikli İş Gücü
İmza törenine katılan,UOSB Yönetim Kurulu Başkanı Halil Ağaoğlu, UTSO Yönetim Kurulu Başkanı Suat Selim Kandemir, UKOSB Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Karahallı, İnşaat Mühendisleri Odası Uşak Şube Başkanı Ali Osman Doruk ve MÜSİAD Uşak Şubesi Başkanı Nuri Aslan yaptıkları ortak açıklamada, eğitim ve ülke kalkınması adına önemli bir işbirliği protokolüne imza atmaktan dolayı mutlu olduklarını ifade ederek, nitelikli mezunların ve iş gücünün sağlanacağını belirttiler.

Bir yanıt yazın

E-mail adresiniz gösterilmeyecek. Dolduruması zorunlu alanlar * ile belirtilmiş

Gönder