İlimiz ekonomisinin gerek işgücüne gerekse ihracatına katmadeğer sağlayan lokomotif sektörlerinden olan tekstil geri dönüşümü ve sürdürülebilirliği kapsayan ‘’UŞAK 2. SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK ÇALIŞTAYI” Uşak Organize Sanayi Bölgesi(UOSB) konferans salonunda  gerçekleşti.

Uşak Organize Sanayi Bölgesinin(UOSB) ve Uşak Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO)ve ortak hazırladığı programa, sektörün öncü firma yetkilileri, araştırmacı ve akademisyenler katıldı.

Uşak Valisi Turan Ergün, Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, UTSO Yönetim Kurulu Başkanı S. Selim Kandemir ve Uşak OSB Yönetim Kurulu Başkanı Halil Ağaoğlu’nun açılış konuşmaları ile başlayan programda; tekstil geri dönüşüm sektörünün Dünya ve Avrupa’daki durumu, kullanım sonrası tekstil atıkları ile ilgili sektör nasıl hareket etmeli gibi konulara değinildi.

Panelin moderatörlüğünü Bikem Kanık gerçekleştirirken; Doç. Dr. Eren Öner ‘’Tekstil Geri Dönüşümünde Uşak İli Görünümü’’, Romain Narcy ‘’Atık Ayrıştırma ve İzlenebilirlik Teknolojilerinde Yeni Gelişmeler’’, Hakan Uçar  ‘’Kullanım Sonrası Atıkların Geri Dönüşümünde AB Uygulamaları’’, konularında sunumlar gerçekleştirdi.

Tekstil geri dönüşüm tesisi ziyaretlerinden sonra, programın ikinci bölümünde ‘’Kullanım Öncesi ve Kullanım Sonrası Tekstil Geri Dönüşümünde Dünya ve Türkiye Perspektifi; Uşak İli Örneği’’ çalıştayı UOSB toplantı salonunda gerçekleşti.