Uşak Organize Sanayi Bölgesinin ev sahipliğinde gerçekleşen “Dünyada Ticaret Trendleri ve İhracatı Bekleyen Riskler” Konulu Panel Uşak Valisi Sayın, Dr. Turan ERGÜN, Uşak Belediye Başkanı Mehmet ÇAKIN, Trakya Üniversitesi İktisat Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sadi UZUNOĞLU, Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim ERDEMOĞLU ve UOSB Yönetim Kurulu Üyeleri ve sanayicilerin yoğun katılımıyla gerçekleşti.

UOSB Yönetim Kurulu adına açılış konuşmasını yapan Fahri Polat “Ülkemizi kalkındırmanın, milletimizin refahını artırmanın yolu, kaynaklarımızı en etkili şekilde kullanmaktan, ürettiğimize değer katmaktan ve daha çok ihracat yapmaktan geçiyor” dedi.

Prof. Dr. Sadi UZUNOĞLU’ nun sunumu sonrası ağırlıklı olarak soru cevap şeklinde devam eden panelde, Sayın İbrahim ERDEMOĞLU; SASA’ dan Merinos’a, üretimden ihracata ve iyi bir yönetim anlayışı ile nasıl rekabetçi ve ihracatçı bir sanayici olunur açıklamalarının yanı sıra , dış ticaretin geleceği açısından sürdürülebilirlik ve çevre konularının önemine değindiği konuşmasında, girişimci olan gençlere ve sanayicilere tavsiye niteliğinde açıklamalarda bulundu.