Uşak Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığımız, yangınlarda ve diğer tüm detaylarda itfaiyemizin en kısa sürede ve en etkili biçimde müdahale etmelerini sağlamak ve destek olmak, mal ve can kaybını en aza indirmek adına itfaiye filosunu güçlendirmeye devam ediyor.

Tekstil ağırlıklı sektörlerde faaliyet gösteren firmaların bulunduğu bölgemiz, yangın açısından riskli bir bölgedir. Bu sebeple 7/24 hizmet veren Uşak OSB İtfaiye birimimiz sürekli teyakkuz halindedir. Gerek modern cihazları gerekse profesyonel kadrosuyla her türlü bir acil durumda firmaların imdadına yetişebilecek düzeydedir.

Teknolojik gelişme, ihtiyaç,  işlevsellik ve bölgemizin genişlemesi dikkate alınarak sanayicimize hizmet vermekte olan itfaiye, ilk müdahale ve kurtarma, çevre ve diğer hizmet araçları filomuzun mevcut durumu gözden geçirilerek bir adet 3,5 ton su ve 300 litre köpük kapasiteli, Cafs Sistemli ve Teleskopik Projektörlü 2022 Model MAN Marka TGM 18,320-4×2 Çift Kabinli itfaiye aracı alımı gerçekleştirildi.

Önümüzdeki aylarda da İtfaiye Müdürlüğümüz araç filosuna yeni ve modern itfaiye araçlarının katılımı devam edecektir.

İtfaiye Müdürlüğümüze ve Sanayicilerimize hayırlı olsun.