Özel Melodi Anaokulu öğrencileri İtfaiyecilik Haftası kapsamında Uşak Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı İtfaiye Müdürlüğü’nü ziyaret ettiler.

İtfaiye Müdürlüğü’ne ziyarete gelen minik öğrencilere, itfaiye teşkilatının görev ve sorumlulukları hakkında bilgi verildi. İtfaiye personeli tarafından yangın söndürme araç gereçlerinin tanıtıldığı ziyarette öğrenciler keyifli anlar yaşadı. İtfaiye erleriyle sohbet eden öğrenciler, acil durumda aranması gereken telefon numaraları ve yapılması gerekenler hakkında bilgi aldı.

Öğrenciler ile yakından ilgilenen itfaiye personeli, itfaiye ve itfaiyecilerin neler yaptığına dair bilgiler verip araçları tanıttılar. Anaokulu öğrencileri itfaiye ekiplerinin kullandığı kask ve tulumlarını yakından inceleyip, yangın sırasında neler yapılması hakkında ve yapılması gerekenleri öğrendiler. Ayrıca İtfaiye Müdürü Harun Gözaydın anaokulu öğrencilerine yangın nedir, zararları nelerdir ve yangından korunma yolları bilgilerini verdikten sonra öğrencilerin de katılımı ile küçük bir tatbikat düzenledi.

Yapılan etkinliklerin ardından katılım sertifikalarını alan öğrenciler hatıra fotoğrafları çektirdiler.