Uşak Organize Sanayi Bölgesi 23. Olağan Genel Kurul toplantısı Müdürlük binası Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Düzenlenen Toplantıya Uşak Valisi Dr. Turan Ergün, Uşak Belediye Başkan Yardımcısı Halil Arslan, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, Uşak Emniyet Müdürü Mehmet Ali Kolcu, Uşak Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Fahri SEMİZ, UTSO Yönetim Kurulu Başkanı S. Selim Kandemir, Uşak Karma OSB Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Güngör, Uşak Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu üyeleri, protokol üyeleri, sanayici ve iş adamları katılım sağladı.

Toplantının açılışında konuşan Uşak OSB Yönetim Kurulu Başkanı Halil Ağaoğlu;

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları öncülüğünde kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılında tarihimizden aldığımız güçle ve sanayicilerimizle geleceğe büyük bir ümitle bakıyoruz.

Uşak OSB olarak tüm zorlu şartlara rağmen, ülkemizin yatırım, üretim, istihdam ve ihracat odaklı büyüme hedefleri doğrultusunda hep beraber çalışmalarımızı sürdürdük. Olumsuzluklara odaklanmadan “bizim işimiz üretim, üretim, üretim” diyerek yolumuza devam ediyoruz.

Bölgemiz yatırım maliyetleri en düşük, en modern ve altyapısı en gelişmiş OSB’lerden biri olması nedeniyle yeni yatırımcılar tarafından tercih edilmektedir.

 

3.Genişleme Alanını yeni ve mevcut yatırımcılarımızın hizmetine açtık.

  • 3. Genişleme Alanında imar yolları hafriyatı, tamamlanmıştır.
  • Kanalizasyon hattımız yüzde 98 oranında bitirilmiştir.
  • Yağmur suyu hattı yüzde 90 oranında hazırdır.
  • İçme suyu hattı yüzde 87 oranında tamamlanmıştır.
  • Ayrıca 28 adet trafo binası hazırdır.
  • Dere yatağı ıslahı çalışmalarında sona yaklaşılmıştır.
  • Elektrik ana hattı tamamlanmış olup fiber optik hat ise yüzde 95 oranında bitirilmiştir. Yılsonu itibariyle 3. Genişleme Alanına Elektrik arzı sağlanmış olacaktır.

Katı Atık Yakma Tesisimiz günlük 48 ton atığı çevreye zarar vermeden bertaraf ederek karbon salınımını en aza düşürmektedir. 2023 yılında yakma tesisimiz 1.200.000 Kilovat-Saat elektrik üretmiştir. Ayrıca firmalarımızdan bir ricam var. Yakma Tesisimizin günlük 40 ton tekstil atığına ihtiyacı var. Firmalarınızdan çıkan tekstil atıklarını başka yerlere vermemenizi rica ediyorum. OSB Müdürlüğü olarak çıkan atıklarınızı ücretsiz olarak gelip fabrikalarınızdan alacak ve yakma tesisimizde kullanacağız.

12.000 Metreküp/Gün kapasiteli Atık Su Arıtma Tesisimiz, 3. Genişleme Alanı ilave Atık su Arıtma Tesisinin kurulumuyla 36.000 Metreküp/Gün kapasiteye ulaşacaktır. Bu konuda projemiz tamamlanmıştır. Etap etap ilerlemekteyiz. Çıkış suyumuza ozon sistemi kurarak suyu daha kaliteli hale getireceğiz.

Ayrıca “Türkiye Organize Sanayi Bölgeleri Projesi” kapsamında hayata geçirilecek olan 4,1 Megawatt kapasiteli “UOSB GÜNEŞ ENERJİSİ SANTRALİ Projesi” yatırım programına alınmıştır.

  1. Olağan Genel Kurulumuzun, bölgemiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum” diyerek sözlerine son verdi.

Konuşmaların ardından toplantı, gündem maddelerinin görüşmesiyle devam etti.