https://www.usak.edu.tr/Home/Duyuru/1/5655

Değerli Akademisyen ve Araştırmacı Arkadaşlar …

Uluslararası Lif ve Polimer Araştırmaları Sempozyumlarının (ULPAS) dokuzuncusu; 9. ULPAS, 19-20 Kasım 2021 tarihlerinde Uşak Üniversitesi’nde “Tekstil Geri Dönüşümü ve Sürdürülebilirlik” konusu odağında yapılacaktır. Şimdiye kadar olduğu gibi, 9. ULPAS’ın da amacı, ülkemizde sizler ve sizler gibi değerli akademisyen, araştırmacı ve ilgili sektör çalışanlarının lif ve polimer alanındaki bilimsel, teknolojik, inovatif çalışmaların sonuçlarının uluslararası boyutta paylaşılmasına zemin oluşturmaktır. Bu amaçla, yenilikçi polimer ve liflerin eldesinden karakterizasyona, doğal ekstrakt maddeler ile tıbbi, kozmetik ve gıda alanında kullanılan nanoliflere, yara örtücü polimerik yüzeylerden işlevsel yapılara, güneş ışığından elektrik enerjisi üreten polimer ve lifli yapılardan akustik kontrol özelliklerine sahip malzemelere kadar pek çok ve farklı alanlarda yapılan araştırma çalışmalarınızı yansıtan tebliğleriniz sayesinde oluşacak bir beyin fırtınası, bilgi paylaşımı, bilgi gelişimi ortamının oluşmasına katkılarınızı bekleriz.

9. ULPAS’ın Uşak’da yapılacak olması nedeniyle, 9.ULPAS-Tekstil’de Sürdürülebilirlik ve Geri Dönüşüm teması ile yapılacak ve aşağıdaki başlıklara odaklanacaktır;

1. Tekstil Geri Dönüşümü,

2. Tekstil’de Sürdürülebilirlik,

3. Geri Dönüşüm için polimer, lif, iplik ve ilgili araştırmalar,

4. Medikal tekstiller ve kompozitler,

5. Teknik lifler (yüksek sıcaklık dayanımlı Silika, Karbon, cam, bazalt ve benzeri lifler)

6. Savunma ve uzay sanayinde kullanılan lifler, kompozit malzemeler ve tekstil yapılar,

7. Ulaşım ve havacılık tekstil ve kompozit yapıları,

8. Yenilikçi lifler, enerji uygulamaları ile giyilebilir teknolojiler.

9. Lif takviyeli doğal kompozit olarak deri ve ilgili araştırmalar. Tüm insanlığın yaşadığı COVID-19 pandemisi henüz tam olarak yok olmadığı için sempozyum HİBRİT (ONSİTE+ON-LINE) ortak ve paralel oturumlar halinde yapılacaktır.

 

Dokuzuncu Uluslararası Lif ve Polimer Araştırmaları Sempozyumu Program Detayına Ulaşmak İçin tıklayınız