Uşak Organize Sanayi Bölgesi olarak enerjinin verimli kullanılması amacıyla UOSB personeline yönelik enerji verimliliği eğitimi düzenlenmiştir.

UOSB olarak enerjinin verimli kullanılmasına önem veriyoruz ve bu kapsamda çalışmalarımıza her daim devam etmekteyiz. Bölge müdürlüğü olarak TS EN ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemleri sertifikasını almak amacıyla UOSB Enerji Müdürlüğü çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir.

Bu kapsamda kurum içi “Enerji Verimliliği ve UOSB Enerji Politikası Bilgilendirme Eğitimi 05.11.2021 tarihinde, Müdürlük konferans salonunda UOSB Enerji Yönetim Ekibi Temsilcisi Elektrik Elektronik Mühendisi Fatih Kızılay’ın sunumu ile gerçekleştirilmiştir.

Enerji tüketen kuruluşlar için enerji kayıplarını ve enerji maliyetlerini minimize etmenin en etkin yolu enerjiyi verimli kullanmaktır. Enerjiyi verimli kullanmak için en iyi yol ise enerjiyi etkin bir şekilde yönetebilecek bir sistem oluşturmaktır. ISO 50001 standardı, kuruluşlara sürekli olarak, politika üretme, eylem planlama, eylemleri uygulama ve sonuçları kontrol etme, ilerlemeyi gözden geçirme ve duruma göre politika ve amaçları güncelleme döngüsünden geçmesini sağlamak için sistematik araçlar sunan oldukça kapsamlı bir standarttır.

Enerji Yönetim Sistemi sertifikası kapsamında, Uşak OSB olarak enerji Politikamız oluşturulmuş ve web sitemizde duyurulmuştur. Enerjiyi verimli kullanarak hem bölgemize hem ülkemize hem de doğaya faydalı olma yolunda çalışmalarımız bundan sonra da aralıksız devam edecektir.