IMG_1608Uşak Organize  Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yıldırım,Uşak Üniversitesi İnovasyon ve Girişimcilik Kulübü Kariyer Günleri’ne konuşmacı olarak katıldı ve Üniversite öğrencilerinin sorularına yanıt verdi.
Uşak Üniversitesi İnovasyon ve Girişimcilik Kulübü’nün düzenlemiş olduğu kariyer günlerine konuşmacı olarak davet edilen Uşak Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yıldırım genç girişimcilere deneyim ve bilgi birikimlerini aktardılar.
Sayın Ali Yıldırım’ın İnovasyon ve Girişimcilik Kulübü üyesi ve diğer katılımcı öğrenciler ile öğretim üyeleri ile yaptığı bu sohbet havasında geçen konuşmanın ana başlıkları şöyle;
IMG_1601
-Kendinizi iyi tanıyın.Ben kimim?Hobilerim,fobilerim neler? Sorularının cevabını kesin olarak bilin.Birileri size sormadan kendinize bu soruları sorun ve kendinizi tanıyın.
-Her zaman iyimser olun ve hayata küsmeyin.Eleanor H. Porter tarafından yazılan Polyanna kitabının ana karakteri gibi iyimser olun.Bardağın yarısı boş diyen kişi değil yarısı dolu diyen kişi gibi olun.
-Yapmış olduğunuz işte ve kariyerinizde dörde beşe bölünmeyin.Bir işi yapın ve en iyi o işi yapın.Her işi siz yapmayın biz Yıldırımlar Baskı Boya olarak işi profesyonellere bırakıyoruz.Bünyemizde çalışan mühendisler,teknikerler vs. işlerinde en iyi oldukları şeyi yani mezuniyetleri ne ise o işi yapıyorlar daha fazlasını değil.
-Evet bir işi yapın,en iyisi olun doğru.En önemlisi ise yaptığınız işi severek yapın.
-Hayallerinizin peşinden koşun.En önemlisi koşmaktan vazgeçmeyin.
-Ben fasoncuyum doğru.Fakat en meşhur fasoncu benim.TV’de reklamı dönene en ünlü markaların, yurt içi veya yurt dışı,aklına ilk gelen firma biziz.
-Kendi hikayenizi kendiniz yazın.Muhakkak bir hikayeniz olsun.Bu hikayenin başkahramanı olarak yılmadan çalışın ve gereken ne ise onu yapın.Elinizden gelenin en iyisini değil,gerekeni yapın.Mezuniyetiniz iktisat mı?Gidip bir mali müşavirin yanında gerekirse hiç para almadan çalışın ve pratikte mesleğiniz nedir ve ne yapar bir de o açıdan görün.Hem iş tecrübeniz olur(hani yeni mezunların en büyük derdi olan “tecrübeli eleman”problemini de ortadan kaldırmış olursunuz bu arada) hem de referansınız olur.
-Hikayeniz olsun derken temel nokta “HEDEF”iniz olsun.Çünkü “Rotası olmayan gemiye rüzgar dahi yardım etmez.” Çalıştığınız/çalışacağınız firmada nerede olmak istiyorsunuz?
-Kısa vadeli-orta vadeli-uzun vadeli hedefleriniz olsun.
-Kendinizi okuduğunuz bölüm dışında da geliştirin.KPSS’ye Üniversite sınavlarına hazırlandığınız gibi hayata da hazırlanın.
dediler.
IMG_1617Uşak Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yıldırım, konuşmalarının ardından öğrencilerin ve öğretim üyelerinin sorularını yanıtladılar.
Uşak Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yıldırım, konuşmalarının ardından kendilerine takdim edilen plaketlerini aldılar ve katılımlarından dolayı öğrenci ve öğretim üyelerine teşekkür ettiler.
 
 

Bir cevap yazın

E-mail adresiniz gösterilmeyecek. Dolduruması zorunlu alanlar * ile belirtilmiş

Gönder