Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı-Gençlik Ve Spor Bakanlığı-Tubitak Ve Türkiye Teknoloji Vakfı İşbirliği İle Ülkemizde 81 İlde 104 Deneyap Türkiye Teknoloji Atölyeleri Gençlik Merkezlerinde Kurulmuştur..

E Sınav 28 Şubat-7 Nisan 2024 Tarihleri Arasında Gençlik Merkezlerinde Oluşturalacak Salonda Bilgisayar İle Online Olarak Seasnlar Halinde Gerçekleştirilecektir.

Deneyap Atölyeleri Sınavları 3 Aşamadan Oluşacaktır.Başvuru Yapan Adaylar E-Sınava Tabi Tutulacaktır.E Sınavı Başarıyla Geçen Belli Sayıda Aday 2.Adım Olan Çevirim İçi Eğitim Ve Görev Tamamlama Aşamasına  Bu Aşamada Başarılı Olanlar Uygulama Sınavına Davet Edilecektir.

3 Aşamada Başarılı Olan Gençler Dene Yap Atölyelerinde Eğitim Almaya Hak Kazanacaklardır.

Sınava 81 İlde 4-5-8.Sınıf Lise Hazırlık Sınıfı Ve 9.Sınıf Öğrencileri Başvuru Yapabilecektir.

Sınavda Hem Ortaokul Grubu,Hemde Lise Grubu İçin 15 Matematik,15 Fen Bilimleri(5 Fizik,5 Kimya,5 Biyoloji)6 Algoritma Ve 4 Genel Kültür Olmak Üzere 40 Adet Soru Sorulacaktır.

Sınav Süresi 80 Dakikadır.(1 Saat 20 Dk)

Sınav Başvurusunu Tamamlama Sürecinde  Sınav Salonu Ve Sınav Saatini Seçme İmkanı Sunulacaktır.

Başvurusunu Tamamlayan Adaylar Sınav Giriş Belgesini Temin Ederek Sınava Katılabileceklerdir.

E Sınav Sonucunda Puan Sıralamasına En Yüksek Puanı Alan Adaydan Başlayarak Başarı Sıralaması Yapılacaktır.Ortaokul 4 Ve 5.Sınıf Ve Lise 8 Ve 9.Sınıf Ve Lise Hazırlık İçin Ayrı Kontenjanlar Belirlenecektir.

Sınav Başvurusu:Adaylar Elektronik Ortamda Yapılacak Olan Online Sınava http://t3kys.Com Yada Http://deneyap.Org Adresinden Girip Başvurularını  Tamamlamaları Gerekmektedir.Başvuru Süresi Dolana Kadar Kişisel Bilgilerinde Değişiklik Yapabileceklerdir.

Ayrıca Uşak Gençlik Merkezine Gelerekte Başvuru Yapabilirsiniz.

Sınav Salonu Ve Saatini Seçen Adaylar Giriş Belgelerini http://t3kys.Com Web Sitesi Üzerinden Alabileceklerdir. Sınava Giriş Belgesi Ve Tc Kimlik Kartı Olmayan Adaylar Kesinlikle Sınava Alınmayacaktır.

Adaylar Sınava Gelirken Yanında Kalem, Kalemtraş Ve Silgi Getirmelidir. Sınav Binasına Yiyecek İçeçek Sokulması Yasaktır. Yanlızca Etiketi Çıkarılmış Pet Şişede Su Salona Sokulabilecektir.

Deneyap Teknoloji Atölyelerinde 36 Aylık Eğitim Programına Hak Kazananan Gençler Tasarım Ve Üretim,Robotik Kodlama,Enerji Teknolojileri,Mobil Uygulama,Yapay Zeka Havacılık Ve Uzay Teknolojileri Vb.Gibi Konularda Eğitim Göreceklerdir.

3 Yıl Süren Deneyap Teknoloji Atölyeleri’nde, 24 Ay Proje Temelli Dersler Ve Ardından 12 Ay Süren Takımlar Dönemi Olmak Üzere Aşamalı Bir Eğitim Modelinden Faydalanacaklardır.

Ayrıntılı Bilgi İçin:Https://Deneyap.Org/Tr/Basvurular/Sinav-Basvuru/

Https://Drive.Google.Com/Drive/Folders/195XMT4PNPNZQB2KZMYGJCXTR_2UJJOUG

 

Milli Teknoloji Hamlesine Sende Katıl Geleceğin Teknoloji Yıldızları Arasında Sende Yerini Al.

Unutma! Son Başvuru Tarihi 25 Şubat  2024 Pazar